Čtvercová přístavba se sedlovou střechou

„Manžel pracoval ve stavebnictví, tak jsme věděli, do čeho jdeme.“Fotogalerie (5)
900 000 Kč42 měsíců
Jarmila D., Veselíčko

Rodina třiašedesátileté vedoucí restaurace, paní Jarmily z Veselíčka, je dobrým příkladem toho, jak může vypadat ideální spolupráce s Liškou. U ČMSS má totiž stavebko nejenom paní Jarmila – ale i její děti a vnuci. Když se proto rodina rozhodla investovat do rekonstrukce domu, aby v něm mohly bydlet tři generace společně, vzít si úvěr od ČMSS ve výši 600 000,- nebyl problém. Liška paní Jarmilu podpořila, a tak mohla rodina začít přístavbu realizovat.

„Když jsme začali přemýšlet, jak dům rozšířit o prostory pro dceru a její rodinu, nejjednodušším řešením se ukázalo postavit na naší nemovitosti nástavbu,“ vypráví paní Jarmila. „Původně jsme měli typový dům s rovnou střechou. Ale když jsme se rozhodli nastavit komplet nové patro, rozhodli jsme se pro sedlovou střechu.“

Přístavba získala shodný čtvercový půdorys jaký má základna domu, a to o velkorysé rozloze 144 m2. V reálu to znamená luxusní bytovou jednotku o dispozici 4+1, navíc s balkonem. Vedle toho se rodina chlubí pro jejich vesnici netradičním unikátem: „Jako jediní v obci jsme dostali povolení k použití vikýřových oken,“ usmívá se paní Jarmila, když popisuje veškeré detaily stavby. Ani na okamžik rozhodnutí nezalitovala: „To víte, manžel pracoval celý život ve stavebnictví, tak jsme od počátku věděli, do čeho jdeme.“ A moc se těšili. Navzdory tomu, že realizace přístavby začala částečnou demontážní původní střechy, strháváním staré krytiny, vyzdíváním věnce, stavbou nových krovů, pokládkou střešní krytiny a dozdíváním štítů. Teprve potom se začaly pokládat v přístavbě podlahy, řešit protihluková izolace, vyzdívat příčky a řešit sádrokartonové práce. Přístavba se musela komplet zasíťovat od vody, přes plyn, topení, elektriku i odpady. Když se osadila okna i dveře, udělaly se omítky a obklady, stavěla se ještě kuchyň novému prostoru na míru. Celková investice vyšla na milion, rodině trvala tři a půl roku. „Velmi nás těší, jak moc nám byla finanční poradkyně ČMSS ve všem nápomocná,“ neopomene nakonec paní Jarmila zdůraznit velkou roli Lišky při realizaci jejich odvážně koncipované patrové přístavby.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Anna Roubíčková

Anna Roubíčková

Přerov 2telefon:602 779 842zanechat kontaktnajít jiného poradce

Paní Jarmila a její rodina jsou mými klienty už dvacet pět let. Vedle stavebního spoření mají všichni v rodině uzavřeno i doplňkové penzijní spoření. Naše vazby jsou dlouhodobě vynikající a v průběhu čerpání úvěrů se jedná vždy o úžasnou spolupráci.

Čtvercová přístavba se sedlovou střechouPřístavba má stejnou obytnou plochu, jako původní důmNyní mohou v domě pohodlně bydlet tři generaceSvůj domov zde má Jarmila i její dcera se svými dětmiA společnou zahradu si užívají i se svým čtyřnohým kamarádem

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Anna Roubíčková vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole