Číslo 78 jako ročník, auto a nyní i dům

„Stačilo jen chtít a říct si, že to tak musí dopadnout. To číslo mi nedalo.“Fotogalerie (14)
1 Kč3 měsíce
Pavlína Z., Hlubočec

Když se paní Pavlíně narodila dcera, začala toužit po větším bydlení. Jenže ji čekala ještě dlouhá cesta. V té době se rozváděla, a následně potkala svého nynějšího muže. „Hned po vypořádání jsem prodala byt, chtěla jsem udělat tlustou čáru za minulostí. Našli jsme menší dům kousek od Opavy. Tento nám ale nebyl souzen... po jeho nalezení, podpisu kupních smluv a vlastním předáním nás podvedl makléř. Naštěstí jsme to včas odhalili a s pomocí právníka vše zdárně vyřešili. Nezbývalo nic jiného než najít jiný dům, dcera musela kvůli tomu i změnit školu, do které již začala chodit v původním místě.”

Nový dům ale pořád nebyl to pravé. Byl celkem malý, skoro bez zahrady a daleko od Opavy, za pět let se rodina neodhodlala ani k rekonstrukci. "Stále jsme si tím domem nebyli jistí," objasňuje Pavlína. Občasné koukání po vhodnějším domově, přineslo to, o čem rodina snila a tím spíš když přišlo číslo 78. „Je to můj ročník, mám ho i na SPZ auta, a když jsem šla okolo toho domu s číslem 78, tak jsem věděla, že ho musím mít. Během půl hodiny jsem byla rozhodnutá. Pak bylo důležité si schválit úvěr."

K vyřízení úvěru měla Pavlína blízko, protože pracuje jako obchodní zástupce ČMSS. Připravila si ho sama. V jednu chvíli musela pokrýt tři úvěry, ale vyšlo to tak, jak mělo. „Když už bylo jasné, že dům koupím, oslovila jsem své klienty stavařských profesí. Domluvili jsme rekonstrukci a mohli začít. Odvahu mi dodal manžel a má dcera! Všechno fungovalo," vypráví Pavlína. Známí okolo říkali, že to do konce prázdnin, aby dcera začala nový školní rok v nové škole, nestihnou, ale rekonstrukce domu trvala doopravdy pouhé tři měsíce. „Za což těm lidem, opětovně, patří velký dík. O víkendech jsme vyčistili vše, co řemeslníci při rekonstrukci napáchali a připravili jim vše pro práce na další týden. Z práce do práce a víkendy jako kdyby nebyly. Kdybych to sama neprožila, tak si říkám, že se to nemohlo stát."

„Vždy jsem chtěla terasu, větší zahradu, pracovnu i šatnu. Nyní mám všechno, i komoru. Dcera má dva pokoje. Rekonstrukce je uvnitř hotová." Nyní čeká rodinu zateplení sklepa a fasáda. Z horního patra a terasy je dokonce výhled na Lysou horu. „Když ráno vstaneme, roztáhneme žaluzie, vidíme červánky, ranní káva s tímto výhledem... co víc si přát? Byla jsem tu hned šťastná, dýchalo se mi jinak. Stačilo jen chtít a říct si, že to tak musí dopadnout. To číslo mi prostě nedalo." 

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Pavlína Zbořilová

Pavlína Zbořilová

Hlubočectelefon:607 726 070zanechat kontaktnajít jiného poradce

Já to dělám pro Lišku. Lidé se mi ozývají sami. Hledáme spolu cesty, aby všichni mohli spokojeně bydlet. My chtěli větší domeček, tak jsme do toho prostě šli. Na nic jsme netlačili, nešli jsme za ničím bezhlavě a říkali jsme si, že to tak mělo být.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Pavlína Zbořilová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole