Půda přestavěná na velkorysý byt

„Dům rekonstruujeme postupně, svépomocí. Nicméně celou dobu s pomocí financování od ČMSS.“Fotogalerie (10)
280 000 Kč
Eva R., Trutnov

Udělat z půdy, která dříve sloužila jako seník, luxusní bydlení? K tomu je zapotřebí kus odvahy a odhodlání. Sedmatřicetileté Evě, která pracuje v Trutnově jako elektromechanik, nic z toho rozhodně nechybí.

„V domě, který rekonstruujeme, jsem se narodila a vždycky jsem se v něm cítila spokojeně,“  začíná vyprávět. „Ano, chvíli jsem sice bydlela v Trutnově v panelovém domě. Ale to mě brzy přešlo. Od dětství jsem byla zvyklá bydlet v domě. A celou dobu, co jsem byla v paneláku, jsem stejně věděla, že se k nám domů vrátím.“

Mezitím Eva založila rodinu, a tak bylo nutné začít přemýšlet o rozšíření prostoru k bydlení, aby se do něj mladá rodina vešla. „Nejdříve jsme v domě, kam jsme se s rodinou nastěhovali zpátky, vytvořili menší bytovou jednotku. Tu jsme posléze rozšířili o dětský pokoj a pracovnu,“ popisuje Eva průběh prací. „Dům totiž rekonstruujeme postupně, svépomocí. Nicméně celou dobu s pomocí financování od ČMSS.“ Prázdná půda, kterou předchozí dlouhá desetiletí využívala rodina na uskladňování sena, se k vybudování bydlení hodila skvěle.

„Nicméně to znamenalo, že jsme museli celý byt stavět od nuly.“ Přestavba domu a realizace nové bytové jednotky začala novou střechou a také podlahami v celém půdním prostoru. Samozřejmostí byly nové rozvody vody a sítí. Podlahové topení se muselo rozvést do všech půdních prostor, aby přes zimu nebylo v bytě chladno. Do štítu se zapouštěla okna a podobně tomu bylo s okny v podkroví. Následovaly sádrokartonářské práce, dlažba a palubky. Koupelně dodaly na přívětivosti nejen obklady. Po celou dobu Eva flexibilně spolupracovala s Liškou: „Celkem jsme v několika etapách čerpali od ČMSS úvěr přibližně čtvrt milionu.“

Rekonstruovat bydlení svépomocí je běh na dlouhou trať. Eva dům přestavuje již patnáct let v kuse: „Nejvíc zvažování si vyžádalo rozhodování o půjčce. Obávala jsem se však zbytečně, spolupráce s ČMSS je výborná.“ Díky tomu dnes její rodina obývá prostor 3+1 o velkorysé rozloze 140 m2. „Jediné, co bych změnila, by byla dispozice koupelny. Jinak jsme tady šťastní,“ uzavírá odvážná majitelka podkrovního bydlení.

Zajímá vás více detailů? Máte jiné dotazy? Kontaktujte poradce, který dodal odvahu:Martina Kolínová

Martina Kolínová

Vrchlabítelefon:724 643 033zanechat kontaktnajít jiného poradce

Manželé si průběžně vylepšují svoje bydlení podle svých představ. Při plánování rekonstrukce dětského pokoje a koupelny jsem se jim snažila pomoci s realizací jejich snu, bydlet v krásném domově. Během renovace nakonec přebudovali celé podkroví a šťastná rodinka si dnes užívá velmi pěkného nového bydlení.

Spočítejte si vlastní půjčku

Chcete dodat odvahu bydlet po svém?Zanechte nám své kontaktní údaje a náš finanční poradce Martina Kolínová vám poradí s financováním vašeho bydlení.
Vaše příjmení, minimálně 2 znaky
Vložte existující e-mailovou adresu
Poštovní směrovací číslo (bez mezer)
Zadejte ve tvaru (bez +420) 123456789
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletterů
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informačním memorandem
Pro odeslání musíte zaškrtnout
* povinná pole